Geçen ayın haber özetleri

Ayın odağı : Renault 5 Prototip

Bunu biliyor muydunuz?

Araç fiyat listesi

Renault’dan Haberler – Şubat 2021

OCAK AYI ÖZETLERİ

5 yıllık stratejik planını duyuran marka ‘Nouvelle Vague’ (Fransız Yeni Dalgası) adını verdiği yeni dönemle Avrupa otomobil pazarına modern bir yaklaşım getiriyor.

 

Renault markası 98 bin 900 satış adedi ve 16,2 pazar payıyla binek otomobil liderliğini 21’inci yılında da korurken, Türkiye’de en çok satan 3 otomobil kürsüsünde 2 araçla yer almayı da başardı. 

COVID-19 pandemi ortamında küresel çapta yüzde 14,2 daralan otomotiv pazarında satışları yüzde 21,3 azalan Renault Grubu, 2 milyon 949 bin 849 adetlik satış gerçekleştirdi.

AYIN ODAĞI 

 

 

 

RENAULT5 PROTOTİPİ: KÜLT BİR OTOTMOBİLİN YENİDEN DOĞUŞU

Sevimli, küçük şehir otomobili Renault 5 Prototip, markanın zamansız başarılarından birini modern ve tamamen elektrikli bir şekilde ile geleceğe taşıyor. Orijinal tasarımdan güçlü özellikleri bünyesinde barındıran Renault 5 Prototip’i, sarı vurgularla eğlenceli, afacan yanını koruyor. Gilles Vidal’in tasarım ekibi, Renault’nun geçmişindeki dünyaca ünlü bir kült model olan R5’ten ilham aldı. Modern yaklaşım; elektronik, mobilya ve spor dünyasından esinlenen materyallerde de göze çarpıyor. Prototipe bakıldığında R5 kolayca tanınabilir ancak fütüristik ayrıntılarla yapılan modern dokunuşlar (aydınlatma, ön kısım…) sayesinde ortaya çıkan sonuç, günümüz ruhunu eksiksiz yansıtıyor.

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Renault 1972 yılında Renault 5’in elektrikli versiyonunu da çıkardı. EDF ortaklığıyla geliştirilen elektrikli Renault 56 kilometre menzile sahipti. Bataryalar arka koltukların olduğu yere konumlandırıldığı için elektrikli Renault 5 2 kapılı modele dönüşmüştü.

 

 

 

 

 

 

Sadece ZOE yeter mi? İstanbul – Alaçatı arası uzun yol testi

 

 

RENAULT BİNEK ARAÇLARI LİSTESİ

Güncel fiyatlarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.renault.com.tr/renault-fiyat-listeleri/binek-arac-fiyat-listesi.html

 

 

Renault Hakkında

Köklü tarihi boyunca inovatif araçlar geliştiren Renault Avrupa’nın elektrikli otomobil lideridir. ‘Renaulution’ adlı stratejik planı ile değer yaratma odaklı dönüşümünü başlatan Renault, otomotiv endüstrisine modern bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor. Bu dönüşümün merkezinde, yeni teknoloji ve hizmetlerin yanı sıra, daha da rekabetçi, dengeli ve elektrikli araçların geliştirilmesi yer alıyor.

 

RENAULT İLETİŞİM

Hakan Orhan (Kurumsal İletişim Uzmanı)

hakan.orhan@renault.com.tr
0534 894 74 16

Levent Kadagan (İletişim Direktörü)
levent.kadagan@renault.com.tr
0532 210 45 30