Yüzde 25 pazar payı ile Avrupa elektrikli araç piyasasının lideri konumunda bulunan Renault Grubu, Gilles Normand’ın liderliğinde elektrikli araç birimini güçlendirmeye devam edecek.

Renault, 2012’den bu yana 100.000’den fazla elektrikli araç sattı. Eylül 2016’daki önemli gelişmelerden birisi; aracın onaylı menzilini 400 km.’ye çıkartan ZE.40 bataryaya sahip yeni Renault ZOE’nin tanıtımı idi. Renault Grubu halen yeni ve uygun fiyatlı bir elektrikli araç modeli üzerinde çalışıyor.

Elektrikli Araç pazarı, daha uzun batarya menzili ve düşük emisyon hedefleriyle dünya çapında sıfır emisyonlu arabalar için yeni fırsatlar doğurarak yepyeni bir safhaya ulaşıyor.

Renault Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2017 itibariyle, Gilles Normand Elektrikli Araçlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu ve Renault Grubu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Thierry Koskas’a bağlı çalışacağı bildirildi. Kendisi hâlihazırda Renault Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı, Asya-Pasifik Bölgesi Başkanı ve Renault Yönetim Komitesi üyesidir.

Renault Elektrikli Araç Birimi’nde Yeni Liderlik

Gilles Normand:

“Küresel Elektrikli Araç pazarının önemli bir büyüme aşamasına girdiği bir dönemde, bu yeni stratejik karar doğrultusunda çalışacak olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Var olan liderliğimizi sürdürmek ve yeni pazarlarımızı ilerletmeye devam etmek ve müşterilerimize heyecan verici Elektrikli Araçlar sunmak için ekibimle çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Renault Grup Hakkında

Renault Grubu 1898’den beri otomobil üretiyor. Şirket günümüzde uluslararası çok-markalı bir grup haline geldi ve 2015’te toplam 125 ülkedeki 12 bin satış noktası aracılığıyla 2,8 milyondan fazla araç satışı gerçekleştirdi. Şirketin 36 üretim tesisi bulunuyor ve 120 bin’den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Grup, gelecekteki büyük teknolojik zorluklarla baş edebilmek ve karlı büyümesini devam ettirmek amacıyla dört ana konuya odaklanmış durumda: uluslararası gelişimi; üç markasının (Renault, Dacia ve Renault Samsung Motors) birbirini tamamlaması; elektrikli araçlar ve Nissan ile olan benzersiz İttifakı. Yepyeni Formula 1 takımı ve Formula-E’deki öncü profili sayesinde Renault motor sporlarını inovasyon, imaj ve farkındalık için bir fırsat olarak görüyor.

Websitesi: www.media.renault.com – www.group.renault.com

Bizi Twitter’dan takip edin! : @Groupe_Renault