DEĞİŞEN DIŞ TASARIM İLE DAHA GÜÇLÜ BİR SUV KİMLİĞİ

Daha atletik ve dinamik hatlara sahip Yeni Captur, güçlendirilen SUV kimliği ile göze çarpıyor. Dış tasarımda gerçekleştirilen dönüşüm sayesinde modelin çizgileri daha modern, kendine özgü ve etkileyici hale geldi. 4,23 metre uzunluğu ile önceki modele kıyasla 11 cm daha uzun olan yeni Captur, 18” jantları (versiyona bağlı olarak değişebilir) ve artırılan aks mesafesi (2,63 m) ile öne çıkıyor. Yeni tasarımı, milimetrik hassasiyetteki ölçüleri, ön ve arka Full LED C şeklinde farları ve dekoratif krom detaylar gibi özelliklerin tümü, kalitedeki iyileştirmenin bileşenleri olarak göze çarpıyor.

İÇ MEKANDA YÜKSEK KALİTE DEVRİMİ

Yeni Clio ile başlayan iç tasarım devrimi, Yeni Captur ile devam ediyor. Sürücüye doğru hafif eğimli “Akıllı Kokpit” daha da geliştirilirken, kokpit tarzı yeni bir konsol sunuluyor. En yeni teknolojilerle ve kategorisinin en büyük dikey tablet ekranı ile sunulan model, güçlü ergonomisi ve daha konforlu hale getirilen sürüş deneyimi ile öne çıkıyor.

Kabin içinde sunduğu kalite ve konfor ile Yeni Captur üst segment araçlara yaklaşıyor. En üst kalite malzemeler, yumuşak ön panel, kapı paneli, orta konsol etrafındaki kaplamalar, titizlikle işlenmiş detaylar ve yeni koltuk mimarisi gibi yenilikler dikkat çekiyor.

YENİ CAPTUR, ÜST SEVİYE KİŞİSELLEŞTİRME

DIŞ KİŞİSELLEŞTİRME: HARİKA BİR SEÇİM

Captur’ün ayırt edici özelliklerinden olan çift renkli gövde, Yeni Captur’de yeni renk kombinasyonlarıyla birlikte sunuluyor. 8 gövde renk seçeneğine ek olarak, 3 farklı ek renk sunuluyor: Tavan ve dikiz aynaları için kontrast renklerdeki Yıldız Siyah, Atacama Turuncu ve Antik Beyaza ek olarak, gövde ile aynı renk seçenekleri.

Yeni Captur’ün dış görünümü, ön ve arka dekoratif detayları ve kapı altı korumaları için 2 farklı renk seçeneği ile kişiselleştirilebiliyor: Antik Beyaz ve Atacama Turuncu.

Yeni Captur ile birlikte sunulan dış tasarım kişiselleştirme seçenekleri, kullanıcılara kendi tarzına uygun bir Captur yaratma imkanı sunuyor.

Satışlarında çift gövde-tavan renkli araçların oranının %80’e yakın olması Captur’ü kişiselleştirme seçenekleri ile ön plana çıkarıyor. Yeni Captur, hem iç hem de dış tasarımda sunduğu yeni alternatifler ile bu özelliğini daha da zenginleştiriyor.

İÇ KİŞİSELLEŞTİRME: TARZINIZI YANSITAN BİR İÇ MEKAN

Yeni Captur’ün yolcu bölümü, 5 farklı renk seçeneği ile kişiselleştirilebiliyor:

  • Havalandırma ızgaraları ve vites kolu çerçevesini süsleyen Mavi, Turuncu, Kırmızı (Icon ekipman seviyesinde)
  • Kapı panellerini, ön paneli ve döşemeleri süsleyen Gri ve Turuncu İmza Paketleri (Icon ekipman seviyesinde)

Tüm bunlara ek olarak, MULTI-SENSE sistem ayarlarına bağlı olarak, iç kapılar ve kokpit tarzı orta konsolun alt kısmı için 8 farklı iç ortam aydınlatma rengi sunuluyor.

YENİLENEN VERİMLİ MOTOR GAMI

Yeni Captur, tamamı turbo özellikli yeni benzinli ve dizel motorlarıyla sınıf atlıyor. 5 ileri manuel vites kutusunun yanı sıra 7 ileri çift kavramalı otomatik vites kutusu ile sunulan motorlar, daha yüksek bir güç aralığı sunuyor: Benzinli motorlar 100 ila 155 bg; dizel motorlar ise 95 ila 115 bg aralığında güç seçeneklerine sahip. En yeni nesil teknolojileri içeren motor seçenekleri, optimize yakıt tüketiminin yanı sıra düşük emisyon seviyeleri sunuyor.

RENAULT EASY DRIVE
KAPSAMLI SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

Yeni Captur, Yeni Clio gibi kategorisi için oldukça gelişmiş sürüş destek sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırarak sürücülere güvenli bir sürüş sunuyor.

Şehir içi kullanımı güvenli ve konforlu hale getiren otomatik uzun/kısa farlar, kör nokta uyarı sistemi, güvenli mesafe uyarı sistemi, trafik işaretleri tanıma sistemi gibi özelliklerin yanı sıra, 360° kamera, eller serbest park destek sistemi gibi özellikler de park halindeki aracın ilk hareketini her zamankinden daha güvenli hale getiriyor.

Yeni Captur, sürüş, park ve güvenlik olmak üzere üç kategoride ADAS (Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri) teknolojileri sunuyor. Renault EASY DRIVE sistemini oluşturan bu özellikler, Renault EASY LINK multimedya sistemi üzerinden dokunmatik olarak kolayca kontrol edilebiliyor.

İÇ MEKAN DENEYİMİ
İÇ MEKAN DENEYİMİ: BENZERSİZ MODÜLERLİK

Yeni Captur’ün bir önceki nesile kıyasla 11 cm daha uzun olması, cazibesini daha da artırıyor. Bu artış, yolcu ve bagaj bölümünde oldukça dikkat çekiyor: Arka koltuklarda + 17 mm diz mesafesi ve + 81 litre bagaj hacmi. Tüm bunlar sayesinde Yeni Captur, 536 litre gibi oldukça yüksek bir bagaj hacmi (Segmentinin en iyisi), 27 litreye kadar iç depolama hacmi ve hepsinden de önemlisi benzersiz bir modülerite sunuyor.

Captur’ün konfor ve modülaritesi için kilit unsur olan kayar arka koltuklar, ikinci nesilde de mevcut. Koltuklar, yolcu bölümü veya bagaja doğru kolayca 16 cm hareket ettirilerek yolcular veya yükleme için ek hacim sağlanabiliyor. Arka koltuklar aynı zamanda 1/3 veya 2/3 düzeninde katlanabiliyor ve 1,57 m’lik maksimum taşıma uzunluğu elde edilebiliyor.

Yeni Captur, sürüş deneyimini artırmaya yardımcı olan 'Akıllı Kokpit'e ek olarak, yolcularının iç mekan deneyimini iyileştirecek çok sayıda özeliğe sahip. Elektrikli açılır cam tavan sayesinde yolcu bölümü çok daha aydınlık bir hale getirilebiliyor.

YENİ RENAULT CAPTUR TEKNİK ÖZELLİKLER

UzunlukAks mesafesi
4.227 mm2.639 mm
GenişlikBagaj hacmi
1.797 mm536 lt
Yükseklik
1.566 mm
Lastikler
16"/17” / 18”
Motorlar
TCe 100 / BVM5
TCe 130 GPF / EDC7
TCE 155 GPF/EDC7
Blue dCi 95 / BVM6
Blue dCi 115/ EDC7
Detaylı teknik özellikler