Renault, Nissan için yeni bir model olan ve Sandouville fabrikasındaki üretimini 2016 ve 2026 yılları arasında 100.000 adet artırarak NV 300’ü geliştirecek ve üretecek
• Üç senelik çalışma ve 230 milyon Avroluk yatırım, Sandouville fabrikasını Renault ve ortakları için minibüs üretiminde kilit bir tesis haline getirdi.

Boulogne-Billancourt, Fransa – Renault Grubu bugün, Fransa’nın kuzeybatısında bulunan Sandouville fabrikasında Nissan için yeni nesil hafif ticari araç üretimi yapacağını açıkladı.
Nissan NV300 üretimi, 2016 ve 2026 yılları arasında fabrikanın üretimini 100.000 adet artıracak.
Üç senelik bir çalışma ve 230 milyon € yatırım, Le Havre yakınındaki Sandouville’i, minibüs üretimi için bir mükemmeliyet merkezi haline getirdi. Nissan NV300, yeni Renault Trafic ile aynı bantta üretilecek.

Konuyla ilgili olarak, Renault CEO’su Carlos Ghosn, “Nissan NV300’ün Sandouville fabrikasında üretimi, hem Renault hem de Nissan için çift taraflı kazanç anlamına geliyor. Bizler Renault’nun üretim uzmanlığını en üst noktaya çıkarırken, Nissan Avrupa pazarının kalbinde, yüksek kalitede bir üretim yerine sahip oluyor” dedi.

Renault Sandouville Fabrikası Nissan NV300 Üretecek

Sandouville fabrikası, ayrıca Opel ve Vauxhaul için Vivaro’nun bir versiyonunu üretiyor. Tesis, kısa bir süre içerisinde, Fiat’ın yeni nesil orta büyüklükteki hafif ticarisinin üretimine de başlayacak.
Nissan ve Renault ayrıca, Renault için, Nissan NP300’ün yapısal özelliklerine sahip olacak bir tonluk bir pikap tasarlıyor.

HAFİF TİCARİ ARAÇLAR ODAK NOKTASI 

Geçen sene, Sandouville’de 93.000 Trafic üretildi. Fabrika, Renault ve ortakları için günde 460’dan fazla minibüs üretiyor. Renault, fabrikaya 183 yeni pozisyon açıyor.
Renault Anlaşması: Mart 2013 tarihinde Renault ve sendika temsilcileri arasında imzalanan “Dinamik bir büyüme ve Fransa Renault’daki sosyal gelişim için yeni bir sözleşme”, Fransa’daki Renault tesislerinin verimini artırmaya yol açtı. Nissan NV300’ün Sandouville tesisinde gerçekleşecek üretimi gibi büyümeyi destekleyecek stratejik ortaklıklara kapıları açıyor.
Trafic ve Nissan NV300 için motorlar, Renault Grubu’nun, yüksek teknolojili mekanik üretiminde uzman olan Cléon fabrikasında üretiliyor.
2015 yılında, Renault, 18. kez üst üste, Avrupa’nın en çok satan hafif ticari araç markası oldu.
Renault’nun bu konudaki uzmanlığı, gelecek vadeden hafif ticari araç pazarında biliniyor. Renault Grubu, yalnızca kendi markaları için mühendislik ve üretim yapmakla kalmıyor, ayrıca diğer üreticiler için de bunları gerçekleştiriyor.
Mercedes Citan ve Renault Kangoo, Maubeuge’de (Fransa’nın Kuzeyi) bulunan Renault fabrikasında üretiliyor. Batilly fabrikasında, Renault, Nissan (NV400), Opel ve Vauxhall (Movano) için minibüs üretiminin yanı sıra Renault ve Renault Trucks için Master üretimi yapılıyor.