Renault, IMI (International Management Institute) tarafından düzenlenen organizasyonda “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde birincilik ödülünü elde etti. Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri karşısında Renault, Çağrı Merkezlerinde müşteriler ile deneyimlerini aktardı. Yapılan değerlendirme sonrasında Renault, En İyi Müşteri Deneyimi ödülüne layık görüldü. IMI (International Management Institute) 2005 yılından beri Çağrı Merkezlerinin katıldığı, Türkiye’nin ilk ve tek ödül organizasyonu.

“En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde değerlendirme; tanım, ölçüm, operasyon, performans, ulaşılabilirlik ve sürdürebilirlik olmak üzere 6 başlık altında toplanan kriterlere göre gerçekleştiriliyor.
Değerlendirme Kurulunda, müşteri sadakati açısından somut bir etki yaratan etkin ve doyurucu bir müşteri deneyimi değerlendiriliyor. Konsept ve uygulama anlamında yaratıcılık, çağrı merkezinin etkin müşteri ilişkileri geliştirmekte oynadığı rol ayrıca çağrı merkezinin belirlenen programa bağlılığı da kriterler arasında yer alıyor.

Renault Müşteri Hizmetleri Ödüle Doymuyor

Renault, Eylül 2014’te Marketing Türkiye Dergisi, Marketing Management Institute, Şikayetvar.com ve Method Research Company işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen A.L.F.A. Awards’da Müşteri Hizmetleri olarak Otomotiv grubunda birincilik ödülünü almıştı.
Diğer yandan Renault, sikayetendex verilerine göre üst üste 3 yıldır şikayeti en iyi yöneten marka seçiliyor. Etkili bir şikayet yönetim sürecine sahip olan Renault’nun elde ettiği bu ödüller, markanın müşteri odaklı yönetim anlayışının somut göstergesi ve sonucu.