• Ayın haber özetleri
  • Ayın odağı : Yeni Renault logosu, Flins Tesisleri
  • Bunu biliyor muydunuz?
  • Araç fiyat listesi

 

RENAULT HABERLERİ – MART 2021

MART AYI ÖZETLERİ

Türkiye’nin lider otomobil markası Renault MAİS, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında 16 adet Fluence ZE elektrikli otomobili öğrencilerle buluşturdu. Otomobil bağışının yanı sıra meslek ve teknik liselerine eğitim dokümanları da sağlayan marka, öğretmenleri de özel eğitim programına dahil edecek.

Alpine F1 Team sezon öncesi stratejik vizyonunu açıklarken, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na adımını attı. Alpine’in ünlü tarihi mavi, beyaz ve kırmızı renklerine sahip olan A521, aynı zamanda Fransız ve İngiliz bayraklarının renklerini de temsil ediyor.

2021’in ilk günlerinden bu yana Renault’dan gelen yenilik haberleri devam ediyor. Yenilenen logo ve modellerin ardından, şimdi de genişleyen ürün ailesinin son temsilcisi Renault Taliant sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Otomotiv sektörünün en etkili aktörlerinden Renault Grubu, optimize kaynak yönetiminde dünya lideri Veolia ve lider bilimsel şirket Solvay ile birlikte gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu. İş birliği, Avrupa’da elektrikli araç bataryası metallerinin üretim döngüsünü kapalı döngü geri dönüşüm yoluyla finanse etmeyi amaçlıyor.

Renault MAİS sunduğu hizmetler, koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ve kusursuz Renault Müşteri deneyimiyle, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 23’üncü Tüketici Ödülleri’nde “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülüne layık görüldü.

 

AYIN ODAĞI

YENİ RENAULT LOGOSU

Renault, logosunu değiştiriyor. Renaulution stratejik planı sırasında sergilenen bu yeni logo, halihazırda Renault 5 Prototipinin ön ızgarasında yer alıyor. Yeni logo, Renault için yeni, canlı ve modern bir çizgi için “Nouvelle vague” tasarımını ön plana çıkarıyor. Yeni logo, tüm boyutlarda ve malzemelerde çok daha tutarlı ve okunabilir olması bakımından farklılık gösteriyor.

 

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Renault en ikonik ve kolay tanınır logolardan birine sahip. Bu logo ilk kez 1925 model 40HP Renault’un ön panelinde kullanıldı. Logonun şeklinde, yer aldığı aracın ön kısmına uyum gösterecek şekilde zamanla küçük değişiklikler yapıldı. 1946’da net ve keskin çizgiler kullanılarak yeni bir logo tasarlandı.  Bu versiyon daha sonra 1959’da, “Regie Nationale” ifadesi kaldırılarak yeni bir yazı tipiyle modern hale getirildi. Ardından 1972’de Yvaral ve Vasarely tarafından tasarlanan simgesel yeni bir logo tanıtıldı. Bu logo 20 yıl boyunca araçların ön ızgaralarında kullanıldı ve daha sonra 1978’de Wolff Olins tarafından tasarlanan yeni bir yazı tipi buna eşlik etti. Style Marque 1992’de, efsanevi elmas tipi logoyu yeniden tasarladı ve krom kaplamadan yararlanarak Wolff Olins yazı tipiyle mükemmel bir uyum gösteren, 2004 yılına kadar kullanılan bu logoya 3 boyutlu bir şekil verdi. Logo daha sonra yeni bir yazı tipiyle sarı bir karenin içine yerleştirildi. 3 yıl sonra 2007’de, ufak bir tasarım değişikliği yapılarak, marka yazısı  elmas deseninin hemen altında bulunan sarı karenin içine yerleştirdi.

2015 yılında Interbrand iş birliği ile Renault tasarım stüdyosu tarafından geliştirilen yeni logo ve yazı tipi, 2021’den önceki son değişiklik olmuştu.

 

RENAULT BİNEK ARAÇLARI LİSTESİ

Güncel fiyatlarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.renault.com.tr/renault-fiyat-listeleri/binek-arac-fiyat-listesi.html

 

Renault Hakkında

Köklü tarihi boyunca inovatif araçlar geliştiren Renault Avrupa’nın elektrikli otomobil lideridir. ‘Renaulution’ adlı stratejik planı ile değer yaratma odaklı dönüşümünü başlatan Renault, otomotiv endüstrisine modern bir yaklaşım getirmeyi hedefliyor. Bu dönüşümün merkezinde, yeni teknoloji ve hizmetlerin yanı sıra, daha da rekabetçi, dengeli ve elektrikli araçların geliştirilmesi yer alıyor.

 

RENAULT İLETİŞİM

Hakan Orhan (Kurumsal İletişim Uzmanı)

hakan.orhan@renault.com.tr

Levent Kadagan (İletişim Direktörü)
levent.kadagan@renault.com.tr