• Renault F1 Takımı, 2020 Formula 1 FIA Dünya Şampiyonası hedeflerini açıklıyor.
  • Pilotlar Daniel Ricciardo ve Esteban Ocon lansman etkinliğine ilk kez takım renkleri ile katıldı.
  • Lansman, Grup’un Renault Sport Racing’e desteğine ithafen Paris-Champs-Elysées’deki Atelier Renault’da gerçekleştirildi.
  • Yeni Şasi teknik direktörü Pat Fary, takımın yönetimi Cyril Abiteboul, Alain Prost, Marcin Budkowski et Rémi Taffin ile birlikte hazır bulundu.
  • Renault F1 Takımı, BP Castrol, MAPFRE, DuPont, INFINITI, Microsoft, EURODATACAR, Bell & Ross, le coq sportif ve RCI Banque’ın değerli desteklerinin altını çizdi.
Renault F1 Takımı 2020 sezonu lansmanını yapıyor

Sezon öncesi ilk gösterimi gerçekleşen Renault R.S. 20’nin kapsamlı tanıtımı ise Barselona’daki kış testinde E-Tech 20 motoru ile birlikte gerçekleştirilecek.

FIA Formula 2, FIA Formula 3 ve Formula Renault Eurocup ile heyecan verici bir yıla hazırlanan 2020 Renault Sport Academy Sürücüleri de etkinlikte yer aldı.

Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll 2020’nin Renault için önemli bir yıl olacağını belirtti ve ekledi: “Renault, bu yıl Formula 1’deki uzun soluklu ve gurur verici tarihine, motor sporlarındaki üst üste altıncı kez yeni bir on yıla başlayarak devam edecek. 2020 birçok açıdan önemli bir yıl olacak. Formula 1’e geri dönüşümüzü takip eden ilk üç yılki pozitif momentumu yeniden yakalamak ve tüm takımlar için yeni bir döneme işaret eden gelecek sezona en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. Yeniden yapılanmamızı tamamladık. Gerekli atılımı yapmaya ve 2021’deki teknik değişikliklerden faydalanmaya hazırız. Bu yıl Markalar Klasmanında yeniden dördüncü sırayı elde etme ve önümüzdeki dönemde hem takım hem de Renault markası olarak başarıyı yakalama konusunda Enstone ve Viry ekiplerine çok güveniyorum.”

Enstone-İngiltere’deki şasi, Viry-Châtillon-Fransa’da ise motor merkezleri ile personele ve en gelişmiş teknolojilere sağlıklı bir şekilde yatırım yapan takım, Formula 1 şampiyonluğunda yeni unvanlar elde etme planları doğrultusunda yeni adımlar atmış oldu.

Takım Yöneticisi Cyril Abiteboul, takımın önümüzdeki sezon için çok istekli olduğunun altını çizdi. “Hiç olmadığı kadar zorlu geçecek olan bu sezon için hedefimiz Markalar Klasmanında yeniden dördüncü sırayı elde etmek olacak.”

“Önümüzdeki sezon için, sezon öncesinde belirlediğimiz üç konuya öncelik vermeliyiz: En başından itibaren güvenliği sağlamak, sezonun başından itibaren üstün bir gelişim seviyesi yakalamak ve pistte iyi bir dönüşüm oranı sağlamak. Diğer yandan, herkesten en iyi şekilde faydalanarak uzun ve zorlu sezon boyunca her yarışta şansımızı en üst seviyeye çıkarmak için kendimize güvenimizi yeniden kazanmak ve takım ruhunu yakalamak zorundayız.”

“2020 bir dönemin sonu ve yeni bir dönemin hazırlık aşaması olması açısından bir dönüm noktası olacak. Bu yıl devrim niteliğindeki 2021 yönetmelik değişikliklerine mümkün olan en iyi şekilde hazırlık yapmalıyız. 2019’un ikinci yarısında gerçekleştirilen organizasyonel değişiklikler bu amaçla yapıldı.”