Şampiyona lideri Renault e.dams, FIA Formula E Şampiyonası’nın 23 Nisan’da Paris’te düzenlenen Formula E Visa Paris ePrix yarışını kazanmayı hedefliyor.

Yarış ilk kez Paris sokaklarında düzenleniyor. 2015/16 sezonunun yedinci ayağı olan Paris ePrix, on dört viraj ve saat yönünde bir konfigürasyon içeren Les Invalides bölgesi etrafında 1.93 km uzunluğunda bir sokak pistine sahip. California Long Beach’de Nico’nun yarışı on birinci Sebastien’in ise on altıncı bitirmesine karşın, Renault e.dams takım şampiyonasında liderliğini sürdürüyor.

Elektrikli Araç teknolojisinde öncü marka Renault için, Paris ePrix yarışı özel önem taşıyor. Renault-Nissan Ortaklığı 2009 yılında Elektrikli Araçlara yoğun yatırım yapan ilk üreticiydi ve Renault bu alanda Avrupa’da (2015) yüzde 23.6 pazar yapı ile öncü konumda. Avrupa’da 18 bin 500’den fazla ZOE araç satışı gerçekleştirildi. Bu rakam Renault’nun pazarda en çok satan Elektrikli Araç markası olmasını sağlıyor, aynı zamanda Fransa’da trafikteki elektrikli araçlardan yarısından fazlası Renault markasına ait.

Renault E.dams Visa Paris ePrix Yarışında İddialı

Renault; ZOE, Twizy, Kangoo ve Fluence Z.E. dahil yenilikçi Elektrikli Araçlar yelpazesini geliştirmek için Formula E’ye katılıyor. Örneğin Twizy motoru Renault Sport motor sporları operasyonlarının merkezi olan Viry-Châtillon’da geliştirildi. Gelecekteki projelerde hem Viry hem de Renault Sport’un şasi teknik üssü olan Enstone’daki kaynakları kullanılacak.

Visa Paris ePrix yarışı 23 Nisan Cumartesi günü yapılacak.