Renault e.dams 2016-17 FIA Formula E Şampiyonasında Sébastien Buemi ve Nicolas Prost ile yoluna devam ediyor. Sébastien ve Nicolas üst üste üçüncü yılda da başarılı ortaklıklarını devam ettirecek. İki pilot bugüne kadar yedi galibiyet elde etti ve açılış niteliğindeki 2014-15 Takımlar ünvanında Renault e.dams’a büyük katkı sağladı. Renault e.dams yedi puanlık avantajla Takımlar Şampiyonasının lideri durumunda.

Bir sonraki sezon için pilotların açıklanması Renault e.dams’ın uzun vadeli vizyonunu gözler önüne seriyor. Renault ve e.dams sağlam bir platform yaratmak için ortaklıklarını devam ettirecek koşulları bu yılın başlarında sonuca kavuşturdular. Bu sayede daha da ilerlemeleri mümkün olacak ve Renault’nun giderek büyüyen elektrikli otomobil pazarında teknik ve pazarlama hedeflerini gerçekleştirmesi mümkün olacak.

Renault e.dams 2016-17 Sezonunda Buemi ve Prost ile Devam Edeceğini Açıkladı

Takım Direktörü Alain Prost şu yorumda bulundu: “Bazı kararları vermek çok zorken bazıları ise gayet mantıklıdır. Biz mantıklı bir karar verdik. Séb hızını şu ana kadar üç galibiyetle gözler önüne serdi ve ardarda ikinci senede de şampiyona için mücadele ediyor. Nico ise kararlılığını devam ettirdi ve bir dizi iyi sonuçlar almayı başardı. Bizler de bunun üzerine daha fazlasını koyup yılı başarılı biçimde kapatabilir ve birlikte üçüncü sezonda daha başarılı olabiliriz.”

Takım Müdürü Jean-Paul Driot ise şu ifadeleri kullandı: “Hedeflerimiz her geçen sene daha da zorlu hale geliyor; başarılı olmanın yolu istikrarlı olmaktan geçiyor. Fakat bizler istikrar için süratten ödün vermedik: Séb ve Nico serilerdeki en iyi ikili durumunda. Birlikte hem uyumlu çalışıyorlar hem de çok süratliler ve profesyoneller. Ayrıca Renault Z.E15’den maksimum düzeyde istifade etmemizi sağlayacak biçimde teknik zekaya sahipler. Bu duyuru sayesinde bu sezona yönelik hedeflerimize odaklanabiliriz: Şampiyonayı kazanmak!”

Sébastien Buemi: “Önümüzdeki sene Renault e.dams ile yarışacağımı bilmek yılın bu noktasında tam bir itici güç etkisi yaratacak. Tamamen Pilotlar Şampiyonu ünvanını elde etmeye odaklandım, bu noktada önümüzdeki sezon da bu takımda olacağımı bilmek çok motive edici bir duygu. Burada işler gayet iyi gidiyor: takım çok uyumlu; Renault’dan sağlam bir destek alıyoruz ve hem Nico hem de ben tamamlayıcı olmaya gayret ediyoruz. Aynı takım ve kadro ile devam etmek şampiyona büyüme aşamasındayken oldukça pozitif bir durum yaratıyor.”

Nico Prost: “Renault e.dams hiç şüphesiz ki en iyi Formula E takımları arasında yer alıyor. Renault e.dams’ın teknik açıdan bu işe kendini adaması çok başarılı sonuçlar sağlıyor ve bizler pistlerin en hızlı otomobillerinden birine sahibiz. Bu ivmeyi önümüzdeki sezon daha da ileriye taşıyacağımızdan eminim ve takımla birlikte üçüncü senede de birlikte olacağım için çok mutluyum.”

Renault Sport Proje Lideri Vincent Gaillardot: “Bu sektörde ön cephede yer alabilmek amacıyla Renault’nun Elektrikli Araç gelişimini daha da ileriye götürmesi açısından Formula E en ideal platform. Teknolojimizi en iyi şekilde geliştirmek için akıllı ve teknik zekaya sahip iki sürücüye ihtiyacımız var; ikisinin de takım anlayışı ile çalışması şart. Ayı zamanda sportif arzularımızı tatmin edecek şekilde pistte de hızlı olan iki sürücüye ihtiyacımız var! Séb ve Nico sayesinde tam olarak bunu elde ettik ve geçen iki sezon boyunca onların gayretlerinden çok istifade ettik. Pistte elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlayız. Elektrikli araçların heyecan verici gelişimini seri üretim araç yelpazemize yansıtmayı sürdürmeyi hedefliyoruz.”