 Renault Classic bütün eski Renault tutkunlarına dönük olarak yepyeni bir internet sitesi (www.renaultclassic.com) açtı.
 Bu site Renault ile Renault ve Alpine tutkunları arasında bağlantıyı güçlendirmeyi hedefliyor.
 Sitede Renault Classic ile ilgili güncel haberler ve gelecekteki etkinlikler hakkında çok sayıda bilgi sunuluyor.
 www.renaultclassic.com sitesi aynı zamanda klüplerin aralarında varlıkları ve faaliyetleri hakkında aralarında iletişim kurmalarını sağlıyor.

Bu yeni sitenin başlıca hedeflerinden biri dünyada var olan yüzlerce Renault klübünün birbirleriyle iletişim kurmaları ve sorularına yanıt verilmesi. www.renaultclassic.com böylece bütün klüplere, koleksiyonculara fakat aynı zamanda eski Renault ve Alpine tutkunlarına aralarında ilişki kurma, fikir alış verişinde bulunma ve Renault Classic ile Renault ve Alpine tutkunlarının oluşturdukları topluluk hakkında gerekli bütün bilgileri bulma olanağı sunacak.
Bu web sitesinin menüsünde: Renault Classic biriminin tanıtımı – katıldığı etkinliklerin ilanı – ile Renault’nun otomobil koleksiyonunun sunumu var.
Klüpler bu sitede arzu ettikleri takdirde isimlerinin anılmasını, tanıtılmalarını ve kendileriyle ilgili haberlerin, etkinliklerinin ve fotoğraflarının yayınlanmasını sağlayabilecekler.
Bu sitede aynı zamanda, örneğin resmiyet belgesi veya kayıt formları gibi dokümanların indirilmesini sağlayan pratik bir bölüm de bulunuyor.

Renault Classic İnternet Sitesini Açtı

www.renaultclassic.com sitesi Facebook (http://www.facebook.com/renaultclassic) sitesine ve à Renault Classic Youtube zincirine bağlıdır.
KISACA RENAULT CLASSIC …
Renault koleksiyonunda 740’ın üzerinde araç var. Koleksiyon belgeler ve etkinliklerle ilgili bilgilerin muhafaza edildiği yüzlerce metrelik raftan oluşan bir arşiv, 3bin 200’ün üzerinde minyatür araç ve oyuncak, bin 900 afiş, 1/5 ölçeğinde 270 kadar maket bulunuyor.
Yaşayan koleksiyon, Renault Classic tarafından korunuyor, bakımı yapılıyor ve işletiliyor. Renault Classic koleksiyonu düzenli olarak fuarlarda, salonlarda, tarihi yarışlarda, yazılı basın ve TV röportajlarında ve bütün Avrupa’daki sportif etkinliklerde (World Series by Renault, Le Mans Classic, Goodwood Festival of Speed, Otomobil Fuarları…) teşhir ediyor. Böylece, 2011 yılında düzenlenen 200 operasyon kapsamında 5 milyonun üzerinde kişi Renault Koleksiyonuna dahil olan araçlarla tanışma fırsatını elde etti.
Renault Classic aşağıda sayılan öncelikli paydaşlarıyla sürekli olarak iletişimde:
Dernekler : Tarihi etkinliklerin düzenlenmesi ve iştirak yoluyla klüp ve koleksiyoncularını animasyonu (Rétromobile veya Epoqu’Auto, Lohéac Autobrocante fuarları, …), kulüp etkinliklerine desteğini vererek, bazı etkinliklere indirimli tarifeyle erişim olanağı sunarak (Le Mans Classic) ve Renault Classic’in katıldığı etkinlikler hakkında iletişim yaparak.
Markanın satış şebekesi: Şebekedeki Açık Kapı günlerinde, yeni model lansmanlarında ya da şebekenin sponsor olduğu etkinliklerde, koleksiyon araçlarının ödünç verilmesiyle.
Medya, tarihçiler, yazarlar: Özel araştırmalar çerçevesinde tarihi arşivin açılmasıyla, fotoğraf çekimleri ve film çekimlerine otomobil vererek ya da koleksiyon araçlarının (yeniden) keşfi günleri düzenleyerek.
Birkaç kilit rakam:
– Yılda 200’ün üzerinde operasyon.
– Her yıl farklı etkinlikler kapsamında 500’ün üzerinde araç çıkışı.
– Tanıtılan araçlarla temasa geçen 5 milyonun üzerinde kişi.
– Referanslı 2bin 550’nin üzerinde koleksiyoncu ve 305 kulüp.