Kariyer.net tarafından düzenlenen ve 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen online ankette Renault, profesyoneller tarafından en iyi kurumsal sosyal sorumluk ödülüne layık görüldü. Renault’nun 10 yıldır sürdürdüğü ve 1 milyon 200 bin ilköğretim öğrencisine ulaştığı “Sokakta ilk Adımlar” Yol Güvenliği Eğitim Projesi’nin ödülü, bugün İstanbul Sheraton Otel’de bu yıl ikincisi gerçekleşen “HR Power Conference”da düzenlenen bir törenle verildi.

2.HR Power Conference’da düzenlenen ödül törenine Renault Mais adına İletişim Direktörü Umut Canpolat katıldı ve aldıkları ödül için: “Renault olarak Sokakta İlk Adımlar projesini 10 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Total Oil Türkiye ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün büyük katkılarıyla sürdürüyoruz. Projemizin istikrarlı bir şekilde uzun yıllardır devam ettirilmesi; sürdürülebilirlik anlamında da örnek teşkil ediyor. Bu ödülü proje ortaklarımızın yanı sıra, Türkiye’nin dört bir köşesinde bu projeyi omuzlamış, çocuklarımızı trafikteki risklere karşı bilinçlendirmek için gayret göstermiş değerli öğretmenlerimizle paylaşmaktan da onur duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Profesyoneller Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dalında En İyi Proje Olarak Renault’nun “Sokakta İlk Adımlar”ını Seçti

Çok ödüllü proje

Renault’nun, çocukları trafikteki risk ve tehditlere karşı bilinçlendirmek amacıyla uyguladığı Türkiye’nin yol güvenliği alanındaki en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Sokakta İlk Adımlar”, daha önce de çeşitli ödüllere layık görüldü. Proje ilk olarak, 2008 yılında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin Altın Pusula Büyük Ödülü’nü kazanırken; Platin Dergisinin “Zirvedekiler 2007” töreninde “Sosyal Sorumluluk ve Tüketici Dünyası Altın Kalite” ödülünün de sahibi oldu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da bir plaketle ödüllendirildi. “Sokakta İlk Adımlar” projesi, 2011 yılında, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2011’de” iki ödül birden kazandı. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve CSR Europe’un düzenlediği etkinlikte ise 10’uncu uygulama yılına giren “Sokakta İlk Adımlar”; “En İyi Bilinçlendirme Uygulaması” ödülünü aldı. Uluslararası Jüri’nin Türkiye genelindeki projeler arasından yaptığı değerlendirme sonucunda ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ayrıca Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), Renault’nun çocukları trafikteki risk ve tehditlere karşı bilinçlendirmek için geliştirdiği “Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim projesine” yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü verdi.