Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Renault Twizy’nin resmi lansmanını Fransa’nın en gözde müzik sanatçısı olan, iki Grammy Ödülü bulunan ve dünyanın en iyi DJ’yi seçilen David Guetta’nın katılımı ile kutluyor. Meşhur İbiza partilerinin ardındaki kadın olan eşi, Cathy Guetta ile birlikte David Guetta, Renault ile imzalamış olduğu Renault Twizy dünya tanıtımı ortaklığını önemli bir müzik ile başlatıyor.

Cathy ve David Guetta itibariyle Renault Twizy elçileri oldular. Çift, Twizy için 2012 baharında başlaması ön görülen “Plug into the positive energy” (Pozitif enerjiye bağlan) isimli sıra dışı iletişim kampanyasında en önemli rolü üstlenecek.

Tüm dünyada ses getirecek olan bir yıllık ortaklık, küresel bir iletişim kampanyasını harekete geçiriyor.
David Guetta bu ortaklığın bir parçası olarak, Nothing But the Beat isimli son albümünde yer alan Alphabeat şarkısının yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu lanse edecek.
Renault, elektronik müzik severlere yepyeni bir dijital deneyim sunuyor: kampanya için özel olarak geliştirilen 3D ses, www.twizy.renault.com web sitesinde ve dünya çapındaki tüm Renault sitelerinde yer alacak.

Cathy & David GUETTA, Renault Twizy Elçileri

Kampanyanın bir sonraki adımı ise Justice ve Kanye West için daha önce videolar yaratan So Me’nin yönetmenliğindeki “Alphabeat – Plug into the positive energy” isimli David Guetta videosu olacak. Söz konusu film, Facebook Connect aracığıyla interaktif formatta geliştirilmiş olan bir versiyonu da içerecek. Alphabeat videosunun dünya prömiyeri, 27 Mart tarihinde Champs-Elysées’de yer alan L’Atelier Renault’daki özel bir gecede gerçekleştirilecek.